internet w neti

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » pt 24 gru, 2010

Jak stacjonarny to tepse, jak mobilny to plusa, maja chyba najwieksze pokrycie kraju.
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4671
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pt 24 gru, 2010

qsma pisze:to już sam nie wiem co brać.... :?

Porównaj sobie co u kogo i za ile, no i na jak długo, bo umowy na 2 czy 3 lata, to wg mnie przegięcie. Zwłaszcza że jeśli będziesz chciał wcześniej rozwiązać umowę to obciążą cię 'rabatem' od standardowej stawki za okres trwania usługi (no chyba że coś się w umowach pozmieniało).

Jak się porówna oferty, to wszystko jest na podobnym poziomie.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 24 gru, 2010

Andrzey pisze:Jak stacjonarny to tepse, jak mobilny to plusa, maja chyba najwieksze pokrycie kraju.


Czy nie jest tak czasem, że jak nie masz linii telefonicznej to najpierw musisz ją założyć i płacić co miesiąc coś koło 50 zł abonamentu i do tego połata za internet? Mało opłacalna inwestycja.
Tak jest chyba w TPSA i co za tym idzie i w neti.

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 24 gru, 2010

Darek... pisze:taaaak - limit z Polsatu wyczerpie w dwa dni a potem.... przyjdzie taka f-ra :shock:


Nie jest źle. Standard to 5GB + 25GB w nocy.
Ja mam w promocji 25GB + 100 GB w nocy.

Jak dla mnie to nawet standard wystarcza. Baby ściągam w nocy :)

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » pt 24 gru, 2010

LSD pisze:
Andrzey pisze:Jak stacjonarny to tepse, jak mobilny to plusa, maja chyba najwieksze pokrycie kraju.


Czy nie jest tak czasem, że jak nie masz linii telefonicznej to najpierw musisz ją założyć i płacić co miesiąc coś koło 50 zł abonamentu i do tego połata za internet? Mało opłacalna inwestycja.
Tak jest chyba w TPSA i co za tym idzie i w neti.

Nie upieram sie, ale chyba juz nie. Mieli kiedys proces z UOKiK o to i musieli rozdzielic uslugi.
Raczej przez zasiedzenie z nimi jestem, ale na jakosc nie narzekam.
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.



4.2 DONKEY

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10069
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 27 gru, 2010

Żeby mieć internet z TP SA po kablu, musisz mieć tenże kabel w miejscu gdzie ten internet chcesz mieć, żeby ten internet po tymże kablu mógł do Ciebie przybyć.
I teraz masz dwa wyjścia.
a- zamawiasz linie telefoniczna analogową i na niej dodatkowo zamawiasz usługi internetowe TP SA [Neo, DSL] i płacisz jednorazową opłatę instalacyjną za linię telefoniczną [1 pln netto] + comiesieczny abonament za tą linię telefoniczną [najniższy 39.50 netto], do tego dochodzi Ci opłata abonamentowa na internet, oraz jednorazowa opłata instalacyjna.
b- zamawiasz internet bez linii telefonicznej ale na tzw "łączu podkładowym". Czyli po Polsku, nadal masz doprowadzony do domu kabel, ale używasz go tylko do internetu, nie mozesz z tego kabla rozmawiać. Opłaty, jednorazowa opłata instalacyjna 160 netto + comiesięczna "opłata utrzymaniowa" 30 netto. Do tego dochodzi ci opłata za usługi internetowe.
Trzecim wyjściem jest internet bezprzewodowy. Orange mam i w sumie zadowolony jestem. Każdy dostawca internetu bezprzewodowego ma LIMIT TRANSFERU DANYCH.

I na koniec.
Jeżeli Synek chcesz internet po kablu [wg mnie najlepszy] to musisz tenże kabel miec, a ten kabel może Ci tylko zamontować TP SA [jeśli chodzi o Szczecin i województwo].
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » pn 27 gru, 2010

otcze , kabel mam i netia mi go sprawdziła i jest drożny . pytanie było co sie bardziej opłaca i jaka firma jest solidniejsza.

jakoś mi sie nie widzi płacic 160 +opłata za internet co miesiac
netia ma 80 pln miesiecznie
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10069
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 27 gru, 2010

To nie takie proste jak się moze wydawać Synek.

Linia telefoniczna w domu jest Twoja ?
Masz na nia umowę ?
Czy na centrali telefonicznej jest jeszcze miejsce aby ciebie wpiąć [tego akurat Ty wiedzieć nie będziesz]
Netia kabli nie kładzie !!, Netia bazuje na kablach Tepsy.

Paweł, za tą linię tak czy siak musisz komuś płacić. Czy będziesz płacił Tepsie czy Netii, to łanchuj.
Wg mnie jeśli chodzi o linię telefoniczną [kabel] to lepiej jednak płacić za niego Tepsie [jak już ktoś Ci wyżej pisał, Tepsa jest włascicielem kabla i na pewno prędzej coś zrobi w razie awarii łącza, niż dzierżawca tego kabla] a internet, cóż jest wolny rynek, bierz to co Ci bardziej przypasi. i pamietaj o jak najkrótszej umowie [jak Ci Jasiu pisał]
prezes, po prostu prezes

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pn 27 gru, 2010

qsma pisze:otcze , kabel mam i netia mi go sprawdziła i jest drożny . pytanie było co sie bardziej opłaca i jaka firma jest solidniejsza.

jakoś mi sie nie widzi płacic 160 +opłata za internet co miesiac
netia ma 80 pln miesiecznie

połaź po wiosce i zobacz czy ktoś nie ma radiówki. koszt instalacji jakieś 200zł i abonament od 40 do 70zł miesiecznie przynajmniej u mnie tak jest.

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10069
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 27 gru, 2010

Pawłowi chyba chodzi o lokalizację na Królowej.
Z wiochami jest jeszcze inaczej [tzn gorzej]
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » pn 27 gru, 2010

Qśma wiem że myślisz tylko o neti i tpsa. Spróbuj zastanowić się jednak nad internetem z kablówki np. UPC. Mają własną infrastrukturę. Dość ciekawe ceny i naprawdę fajne prędkości. Moja matula co prawda w pakiecie płaci 85 zł za kablówkę podstawową i 25Mb. Nie odczujesz tego na stronach ale jak chce pooglądać film w domku to odwiedzam mamusię załączam ściąganie i po naprawdę krótkiej herbatce wychodzę do siebie i cieszę się filmem. a Netię naprawdę odradzam. Dzisiaj np już 3 razy zerwała mi połączenie gdy przerzucałem pliki na ftp :evil:

Awatar użytkownika
fruzia
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 822
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fruzia » wt 28 gru, 2010

prezes pisze:A gołe baby normalnie ściągasz ?, czy też muli ?

W tym jest problem, sciąga mu baby, ale muli się na cyckach stąd cały dramat :twisted:

Co do Fifkowej propozycji to sąsiedzi moich rodziców na wiosce mają radiowy net i klną w żywe kamienie :?

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » wt 28 gru, 2010

cookie pisze:Qśma wiem że myślisz tylko o neti i tpsa. Spróbuj zastanowić się jednak nad internetem z kablówki np. UPC. Mają własną infrastrukturę. Dość ciekawe ceny i naprawdę fajne prędkości. Moja matula co prawda w pakiecie płaci 85 zł za kablówkę podstawową i 25Mb. Nie odczujesz tego na stronach ale jak chce pooglądać film w domku to odwiedzam mamusię załączam ściąganie i po naprawdę krótkiej herbatce wychodzę do siebie i cieszę się filmem. a Netię naprawdę odradzam. Dzisiaj np już 3 razy zerwała mi połączenie gdy przerzucałem pliki na ftp :evil:
jak by była morzliwośc to bym brał upc , ale nie ma :twisted:
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT



http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » wt 28 gru, 2010

ale czym innym jest radiówka na zadupiu a czym innym w centrum. Nie porównujcie tych dwóch rzeczy. Ja np kiedyś miałem play`a i używałem go w mieście i chodził naprawdę fajnie. Za to poza miastem była tragedia. Lokalizacja ma znaczenie

Awatar użytkownika
przem68
4X4 Szczecin
Posty: 643
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: przem68 » czw 30 gru, 2010

qsma,

Już Ci pisałem ja i pisał Ci prezes, w końcu były guru tpsa. :lol:
Nie kombinuj tylko bierz NEO, bo jak nie ma innych możliwości technicznych "kablowych" to neostrada jest naj-the-best.
Tylko warunkiem jest porządny ruter, bo to badziewie co oni dają można sobie najwyżej w d... wsadzić dla frajdy.
I nie daj się namówić na żadne drogie rutery typu D-link.

Najlepsze do neo są TP-Linki lub Pentagramy z tanich.
Można sobie sprawić drogiego LinkSysa. Są superowe, mają alternatywne oprogramowanie "firmowe" i jak dobrze skonfigurujesz to spokój na wieki-wieków.
Jak nie będziesz czegoś wiedział, to Ci pomogę. :wink:

PS.
A propo radiówki na zadupiu. U mnie moi ludkowie tak mają i nie narzekają. Narzekali na początku naszej radiówki, ale po dobrym skonfigurowaniu, przetestowaniu milionów różnych sprzętów i anten, doszliśmy w końcu do konsensusu (czyt. luksusu :wink: )
Jutro będzie dzisiaj. Tyle, że dopiero jutro. ;-)

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » czw 30 gru, 2010

o i o taką konkretną wypowiedz mi chodziło :twisted:
dzieki !!
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT



http://www.martechszczecin.pl

Jasiu
4X4 Szczecin
Posty: 1572
Rejestracja: wt 13 lut, 2007

Postautor: Jasiu » czw 30 gru, 2010

przem68 pisze:... prezes ... były guru tpsa.

Awatar użytkownika
przem68
4X4 Szczecin
Posty: 643
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: przem68 » czw 30 gru, 2010

Jasiu pisze:
przem68 pisze:... prezes ... były guru tpsa.


w tej kwesti mogłem się pomylić :lol: :lol:
znaczy w kwestii tepsa,
bo guru to uon jest i to nie podlega dyskusji :wink:
w końcu prezesem się nie zostaje ot tak !
Jutro będzie dzisiaj. Tyle, że dopiero jutro. ;-)


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości