Tragedia narodowa, czyli wielka ironia losu...

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Tragedia narodowa, czyli wielka ironia losu...

Postautor: LSD » sob 10 kwie, 2010

Okrutna ironia losu !! !! !! !! !! !! !! !! !! !! !!

Bo jak można nazwać fakt, że nasza elita (jaka by nie była) leci DO ROSJI, ROSYJSKIM SAMOLOTEM uczcić cześć pomordowanych przez ROSJAN polskich elit okresu przedwojennego i ginie w ROSJI, na miejscu !! !! !!

SIC !!

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3913
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » sob 10 kwie, 2010

dramat, smutek.........

Obrazek


PS
czasowo ukryłem dział HUMOR ...
Honker 2324

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » sob 10 kwie, 2010

żal ludzi, tylu ludzi jacy by nie byli

Awatar użytkownika
przem68
4X4 Szczecin
Posty: 643
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: przem68 » ndz 11 kwie, 2010

nie głosowałem na Lecha Kaczyńskiego ....

Ale jak by nie myśleć, wybraliśmy go demokratycznie na ojca narodu, a teraz już go nie ma wśród żywych....

Wraz z nim w jednej chwili odeszło wielu wartościowych ludzi, zbyt wielu ....

Nie jestem jakiś przesadnie wrażliwy, ale solidaryzując się z moimi rodakami wyrażam szczery i głęboki żal po tak wielkiej stracie dla naszego kraju ....

:cry: :cry: :cry:
Jutro będzie dzisiaj. Tyle, że dopiero jutro. ;-)

Bubu
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 27
Rejestracja: ndz 15 lis, 2009
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Bubu » ndz 11 kwie, 2010

Potworna ironia losu ale poniekąd na własne życzenie. Co prawda Tupolew w zeszłym roku przeszedł gruntowny remont i był w bardzo dobrym stanie technicznym ale nigdzie na świecie nie wysyła się całej delegacji jednym samolotem - jest to dla mnie nie zrozumiałe ale podejrzewam, że przed wyborami nikt nie chciał stracić w oczach opinii publicznej odnośnie generowania kosztów przez polityków i stąd taka decyzja. Na pewno pilot był pod presją uroczystości, na którą delegacja nie mogła się spóźnić. Do tego złe warunki atmosferyczne, nieoświetlony i krótki pas startowy..
Wielka tragedia i strata dla nas polaków bez względu na upodobania polityczne..

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » ndz 11 kwie, 2010


Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5850
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » ndz 11 kwie, 2010

Uważam, że to jest najbardziej prawdopodobny przebieg całej sytuacji...
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
cookie
menager wklejonych
Posty: 451
Rejestracja: sob 12 wrz, 2009

Postautor: cookie » pn 12 kwie, 2010

Co do powodów ja bym poczekał jednak na jakieś wyniki śledztwa. Ja np słyszałem że ten samolot miał zasadniczo dwie wady. Był niewygodny dla pasażerów i dość paliwożerny. Natomiast w statystykach był stosunkowo bardzo mało awaryjnym samolotem. Od razu powiem że wypowiadał się na ten temat wydawca "skrzydlatej polski" więc też coś tam wie. Jako ciekawostkę dodam że wszystkie awarie tego samolotu były spowodowane błędami ludzkimi (i tutaj on je wypunktował) Więc powtarzam. Poczekajmy na wyniki śledztwa.

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » pn 12 kwie, 2010

a ja uważam ze to już nic nie zmieni.... prawda jest taka... zginęli ludzie którzy niczemu nie byli winni i prezydent..kim by nie był był głową naszego narodu!!!! trzeba mu oddać hołd!! i mnóstwo innych ludzi.... których jest żal. jest to tragedia!!! i trzeba się ładnie pomodlić za nich!!! albo w inny sposób oddać hołd!!

Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3913
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » pn 12 kwie, 2010

Wyczyściłem temat.


Nie czas na kłótnie...
Honker 2324

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » pn 12 kwie, 2010

Tak mi się zdawało, że brakuje mi tutaj czegoś. A czy one może "wywołały" burzę?
Ja i tak będę twierdził, że wprowadzają te żałoby narodowe jakby na pokaz, Heweliusz, Grenoble, teraz Smoleńsk - a jak w weekend kilka- lub kilkaset osób ginie w wypadkach? Oni też mieli rodziny, przyjaciół, znajomych...

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4671
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » pn 12 kwie, 2010

Jak by nie patrzeć, osoba pełniąca urząd prezydenta i czołowi politycy mają dużo większe znaczenie niż przeciętny 'Kowalski', nawet jeśli tych Kowalskich jest kilkuset.
Druga sprawa to to, że fakt śmierci kilkuset osób na drogach jest tak codzienny że nie zwraca się już na to uwagi, gdyby co weekend ginęło kilkudziesięciu polityków też nie robiło by się z tego wielkiego halo.
Jakiś czas temu przeczytałem że śmierć jednego człowieka to tragedia, śmierć setek ludzi to statystyka - duże uogólnienie, ale coś w tym jest.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
Aganiok
Operator wyciagarki
Posty: 325
Rejestracja: ndz 31 sie, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Aganiok » pn 12 kwie, 2010

Jutro tj. 13.04.2010 o godzinie 18.00 jest msza w katedrze przy Wyszyńskiego ku pamięci osób zmarłych w katastrofie, następnie po mszy o godz 19.00 jest przemarsz w milczeniu pod Urząd Miasta ulicami Szczecina.


Sami będziecie wiedzieć co zrobić z tą informacją.
Zawsze znajdzie się odpowiednia filozofia do braku odwagi :)

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » pn 12 kwie, 2010

dziękujemy za info! jak już wcześniej wspominałem.. śmierć prezydenta jest o tyle ważniejsza że jest to nasz reprezentant i głowa naszego narodu... głowa państwa!
kardynał Wyszyński potępił fakt że uwczesny papierz rzucił klątwe na bieruta...fakt może i był złym człowiekiem ale był głową państwa uwczesnego.
takie jest moje zdanie.

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4671
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » wt 13 kwie, 2010

Czasami smutno mi że miewam przebłyski przewidywania przyszłości, zwłaszcza jeśli moje 'wizje' się sprawdzają, jednak obecna sytuacja przebiła nawet najśmielsze fantazje.
Stefan Batory, Zygmunt III Waza, Jan III Sobieski, marszałek Józef Piłsudski, kardynał Adam Sapieha, książę Józef Poniatowski, Tadeusz Kościuszko i generał Władysław Sikorski, Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki... obok tych postaci ma zostać pochowany Lech Kaczyński. Wg mnie jest to żałosne, bo na tą kwaterę i miano bohatera narodowego 'zasłużył sobie' wyłącznie tym że zginął w katastrofie lotniczej :-( Gdyby zmarł w mniej medialny sposób nikt nie pomyślał by o pochowaniu go na Wawelu. Jeśli chodzi o reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej, czy zasługi dla kraju było kilka o wiele bardziej błyskotliwych postaci które tego zaszczytu nie dostąpiły. Swoją drogą, ciekawe czy Wałęsa po śmierci znajdzie spoczynek na Wawelu - też prezydent, obalił komunizm, nobla dostał, itp. ...
Ironią losu, z tytułu tego tematu, jest to że wygląda na to iż Lech Kaczyński zrobił więcej dla Polski w chwili swojej śmierci niż dokonał by żyjąc dalej.

Żeby nie było nieporozumień - mam szacunek do tego kim był i czego dokonał były prezydent, i jest to szacunek wprost proporcjonalny do tych dokonań. Żenujące zaczyna być to co robią po jego śmierci żyjący... :-/
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Awatar użytkownika
konger
Młodszy grabarz
Posty: 224
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: konger » wt 13 kwie, 2010

Tutaj w pełni popieram...

Dodam jeszcze tą żałobę na pokaz. podobnie jak 5 lat temu, tyle się o jedności mówiło, a co przyszło później? No właśnie...

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10068
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » wt 13 kwie, 2010

BARDZO DOBRZE PANIE JACKU POWIEDZIANE !!!!!!!!!
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
gszyp
4X4 Szczecin
Posty: 2012
Rejestracja: czw 27 gru, 2007
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: gszyp » wt 13 kwie, 2010

Żenada !!!!
za parę dni okaże się że zrobią go świętym :lol:

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » wt 13 kwie, 2010

Pamietajcie, ze nie jest to zaloba po Lechu Kaczynskim.
To jest zaloba po urzedujacym prezydencie i calej masie ludzi waznych dla naszego kraju, ktorzy zgineli tragicznie pelniac ta publiczna sluzbe :(

Czy na pokaz - nie wiem, wciaz siedze w Brazylii.
Z rozmow z bliskimi wynika, ze raczej nie jest to sztuczne, udawane.
Wstrzas jest ogromny i chyba szczery.
Nawet tutaj, na drugim koncu swiata oglosili 3-dniowa zalobe.
Czym to sie przejawia - nie wiem, stoje na kotwicy, na lad nie chodze.

A sam Lechu... cuz, niektorzy znaja moje poglady i moja ocene jego polityki. Niemniej nie czas chyba teraz na wypowiedzi na ten temat :roll:
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4671
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » wt 13 kwie, 2010

Andrzej, na pokaz jest to że nagle znikła cała opozycja prezydenta - wiadomo, w naszej kulturze nie wypada źle mówić o zmarłym, ale jak z ust zażartych wrogów tej prezydentury słyszysz że to był wspaniały człowiek i oni go szanowali i popierali ...to tylko pozostaje uśmiechnąć się ironicznie.

Żałoba... osobiście nie odczuwam wielkiej straty, mimo to na forum które prowadzę wymieniłem grafikę na coś bardziej odpowiedniego. Nie z żalu tylko z szacunku dla zmarłych, nie wiem, być może to też można podciągnąć pod działania na pokaz.

Problem w tym że sporo osób postawionych wysoko w hierarchii państwa zaczyna przesadzać w swoich działaniach, np. nazywanie Lecha Kaczyńskiego bohaterem narodowym jest sporym naciąganiem faktów. Na czym polega to bohaterstwo? Na tym że zginął w wypadku? Możliwe że tak, jeśli spojrzymy na to przez pryzmat lotu do Gruzji, to trzeba mieć sporo odwagi żeby kazać pilotowi lądować w niesprzyjających warunkach i narażać życie swoje oraz innych pasażerów. Wtedy pilot się nie ugiął ...i wyleciał z pracy.
Pogrzeb na Wawelu? Ktoś, chyba na wp.pl, bardzo brutalnie i zarazem trafnie wg mnie odpowiedział na pytanie "Co trzeba zrobić żeby zostać pochowanym na Wawelu...?" Odpowiedź? "Trzeba mieć brata Jarka..."
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości