Gdzie pojeździc Naszym nissanem

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
daanieeel
Jestem tu nowy/a
Posty: 3
Rejestracja: sob 11 sie, 2012

Gdzie pojeździc Naszym nissanem

Postautor: daanieeel » sob 11 sie, 2012

Witam ostatnio z wujasem pojechaliśmy sobie "poszaleć" starym dobrym nssanem pickupem. jeździliśmy niedaleko podjuch jak się wjeżdza na s3, całkiem w porządku ale sząłu nie było no i szukamy jakiegoś innego terenu do pojeżdzenia sobie poświrowania i w ogóle. no i przechodząc do sedna znacie jakieś takie miejsca w szczecinie i bliskich okolicach, do jazdy samochodem terenowym? najlepiej jakieś z darmowych wjazdem lub jakieś groszowe sprawy :)

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4668
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » sob 11 sie, 2012

W okolicach Szczecina legalnie za bardzo nie 'poszalejesz', trochę dalej: w Nowogardzie tor przy 'motocrosie', wjazd należy uzgodnić z http://www.kmcisy.nowogard.pl/; w Przypólsku tor 4x4 Zachodniopomorskie, więcej informacji znajdziesz tu http://4x4-zachodniopomorskie.pl/forum/
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

daanieeel
Jestem tu nowy/a
Posty: 3
Rejestracja: sob 11 sie, 2012

Postautor: daanieeel » sob 11 sie, 2012

to w szczecinie tak blizej raczej nic nie znajdziemy? nie licząc tego wolnego placu kolo podjuch

Awatar użytkownika
Tanto
4X4 Szczecin
Posty: 4668
Rejestracja: pn 21 maja, 2007
Lokalizacja: Szczecin/ Dobra k.Now
Kontaktowanie:

Postautor: Tanto » sob 11 sie, 2012

Tamte dwa miejsca mogę z czystym sumieniem polecić, zwłaszcza tor w Przypólsku który na pewno dostarczy wrażeń ...i warto mieć pod ręką drugie auto które przyjdzie z pomocą. W promieniu kilkudziesięciu km od centrum Szczecina większość ciekawych miejsc znajduje się na terenach chronionych i jazdy tam nikt nie poleca. Jak jeden oszołom zryje teren rezerwatu, to odbija się to na opinii o całym środowisku off-roadowców :660:

Osobiście nie jeżdżę w okolicach Szczecina i nie o wszystkim wiem, może ktoś podpowie jakieś miejsca.
Suzuki SJ510 LWB '85 "Kozunia"

Benes
ADMINISTRATOR
Posty: 5106
Rejestracja: sob 10 lut, 2007

Postautor: Benes » pn 13 sie, 2012

ten stary poligon w Kluczu to chyba najlepsze miejsce w okolicy a ma całkiem spory potencjał można tam się pobawić ładne parę godzin
....

daanieeel
Jestem tu nowy/a
Posty: 3
Rejestracja: sob 11 sie, 2012

Postautor: daanieeel » pn 13 sie, 2012

ten w kluczu to jest to o czym ja psiałem koło podjuch tak?

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pn 13 sie, 2012

taaaak Daaanieeeeluuu ...

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10028
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 13 sie, 2012

Benes pisze:ten stary poligon w Kluczu to chyba najlepsze miejsce w okolicy a ma całkiem spory potencjał można tam się pobawić ładne parę godzin

Nad tym poligonem nadal sprawia pieczę jednostka z Podjuch.
Chociaz zadko tam bywa.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
Ronin
Młodszy grabarz
Posty: 173
Rejestracja: pn 19 mar, 2012
Lokalizacja: Szczecin/Panorama
Kontaktowanie:

Postautor: Ronin » wt 14 sie, 2012

ten dziki "motokros" u nas w Podjuchach, jak go lokalnie nazywamy, też nie jest legalny do końca. To teren miejski, więc jakby cię nagle zaczęła ścigać straż miejska w swoim wypasionym Hiluxie, to się nie zdziw - u nas jeżdżą i ścigają babcie, które tam chodzą z psami na spacer bez smyczy.

Żeby terenówkę, quad lub crosa dopadli to jeszcze nie widziałem :688:, a chętnie bym popatrzył jak takiego kamikaze na crossie ścigają :690: - byłby niezły ubaw

A teren po byłym poliginie w Kluczu, to (z tego co słyszałem z "pewnego źródła", więc głowy nie dam :690: ) poszedł pod władanie lasów państwowych. Trzeba uważać, bo dojazd od strony bunkrów-magazynów był okamerowany.
Prawdziwi mistrzowie nie jedzą miodu, prawdziwi mistrzowie żują pszczoły :)

Awatar użytkownika
KacperS
menager wklejonych
Posty: 370
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: KacperS » śr 15 sie, 2012

Ja sie nie spotkalem z jakimkolwiek ściganiem na terenie panoramy, od chłopoków motokrosowców też nie słyszałem ;) A ten hillux ma szosowe opony takze za daleko nie zajedzie :)
Patrol Y60 LONG
Jeep Grand WJ V8

Awatar użytkownika
Zaleś
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 53
Rejestracja: ndz 13 mar, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Zaleś » śr 15 sie, 2012

Często tam bywam i ani nie widziałem, anie nie słyszałem żeby ktoś kogoś ścigał...czyli nawet grilla zrobić nie można...jakaś bajka z tym chyba...

Awatar użytkownika
Ronin
Młodszy grabarz
Posty: 173
Rejestracja: pn 19 mar, 2012
Lokalizacja: Szczecin/Panorama
Kontaktowanie:

Postautor: Ronin » śr 15 sie, 2012

w planie zagospodarowania jest to teren przewidziany pod "sport i rekreację", więc może dlatego sportowcom dają spokój, łatwiej zgarnąć babcię-niesportowca.

nie twierdzę że robią ciągłe łapanki :689: Bywam tam 1-2 razy dziennie i kilka razy widziałem jak się jakimś Doblo, czy czymś takim, zapuścili się na polankę przy dawnej chałupie, bo na żwirownię nie wjadą - wiadomo.
Prawdziwi mistrzowie nie jedzą miodu, prawdziwi mistrzowie żują pszczoły :)

flomaker
menager wklejonych
Posty: 415
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin;Kasztanowe

Postautor: flomaker » śr 15 sie, 2012

Hilem tam nie wjadą, bo on jest od wożenia blokad - wchodzi ich tam ze 20 sztuk ponoć, także ekonomicznie panie to nie uzasadnione żeby ganiać za kimś ryzykując uszkodzenie felg (nie wiem czy jeszcze - ale na 99% tak - mają felgi stalowe, które są dojazdówkami fabrycznie i mają delikatną konstrukcję. normalne ale felgi ktoś uznał za blichtr i burżuazję i zamówili stalowe).
Never say die... up men and try !!!

Blazer S10 99"

Awatar użytkownika
KacperS
menager wklejonych
Posty: 370
Rejestracja: śr 22 wrz, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: KacperS » śr 15 sie, 2012

Już mają alusy, ostatnio jak czekałem w kolejce do kasy w urzędzie miejskim to sobie go obczajałem przez okno :)
Patrol Y60 LONG
Jeep Grand WJ V8

Awatar użytkownika
petio
nawigator
Posty: 511
Rejestracja: czw 01 maja, 2008
Lokalizacja: szczecin

Postautor: petio » czw 16 sie, 2012

ani panorama ani klucz nie są do końca legalne. nie wiem czy to prawda ale tak jak @kacpers pisze. panorama to kiedyś podobno był tam wyciąg narciarski, teraz jest ponoć plan by to odnowić a obok aqua park.
a klucz to tak jak prezio mówi.
a kamery są już wszędzie. ale nie na nas pany. na śmieciarzy! i dobrze
btw te hiluxsy daja rade calkiem nie zle. przynajmniej te straży pożarnej. a mają też dużo sprzętu, miałem okazję poznać pod nowym warpnem

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » czw 16 sie, 2012

Ale straż pożarna ma soft Ateki. A reszta zwykłe szosowe gumiaki.

Awatar użytkownika
Ronin
Młodszy grabarz
Posty: 173
Rejestracja: pn 19 mar, 2012
Lokalizacja: Szczecin/Panorama
Kontaktowanie:

Postautor: Ronin » czw 16 sie, 2012

petio pisze:... panorama to kiedyś podobno był tam wyciąg narciarski, teraz jest ponoć plan by to odnowić a obok aqua park...

nie był lecz miał być, dokładnie to miał stawiać tu pan Ptak sławną "Śnieżną Górkę" :674: . Na szczęście wyszło, że towarzyszyć temu miały głównie hale targowe dla Wietnamczyków i temat upadł.
więc teren służy nieoficjalnie "sportowi i rekreacji" i oby służył jak najdłużej
Prawdziwi mistrzowie nie jedzą miodu, prawdziwi mistrzowie żują pszczoły :)


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości