cywilny GPS nie robi

Jestem tu nowy... oraz pisanie o wszystkim i o niczym.
Darek...
ADMINISTRATOR
Posty: 3912
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Darek... » śr 15 gru, 2010

fachowcy na szkoleniach :lol: osobiście zrobiłem biznes na szkoleniach dla ludzi wypływających w morze... a wcześniej o wielkiej wodzie wiedziałem tyle ,że w Miedzyzdrojach można ją zobaczyć :lol: :lol: :lol:
Honker 2324

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5838
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » śr 15 gru, 2010

Karwa żeby wszystko dało się tak łatwo naprawiać jak na szkoleniach GM pokazują to ja bym nawet pracować nie musiał :mrgreen:
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Lusi&Adam
Starszy podawacz kinetyka
Posty: 148
Rejestracja: ndz 07 lis, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Lusi&Adam » śr 15 gru, 2010

bardzo pięknie, ślicznie wszystkim dziękuje - na studiach przyznam się ściągałem na egzaminie z geodezji - ale wtedy wielkim szałem sprzętowym były planimetry i jak ktoś miał kalkulator z funkcjami trygonometrycznymi to mu mówili per szefie! a Wy mi tu o jakichś trudnych do zapamiętania bebechach gpsów prawicie.
Sprawa była prosta - był roadbook terenu którego nie znałem, ja miałem GPSa - ot takie zwykłe smartGPS; drugie auto miało metromierz (musi być że był kalibrowany); kontrolnie zerkałem na kilometrarzówkę zegarów parcha. Stajemy na rozdrożu, trzy kolejne kratki ksiązeczki pokazywały w zasadzie takie samo geometrycznie rozdroże coś typu "Y" tylko odczyty dystansu były na tyle rózne że jadąc na każdy z wyżej wspomnianych sprzętów byłbym w innych kratkach roadbooka.
Tłumaczyliśmy sobie to tak że ktoś kto pisał książeczkę też kładł trase na metromierz - może.
Co do trasy wyznaczanej przez najtańszy gps jak włączy się go w tryb komputerka to zlicza drogę po przebytej trasie a nie po prostej, tym bardziej że automapa miała te drogi sofcie.
GR '96

Awatar użytkownika
nemur
Operator wyciagarki
Posty: 263
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009

Postautor: nemur » śr 15 gru, 2010

Panowie od szkolenia byli z WP i robili to za darmo no może za :564:

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » śr 15 gru, 2010

nemur pisze:Panowie od szkolenia byli z WP i robili to za darmo no może za :564:


Jak z WP to oni mają jescze kompasy, takie z lusterkiem :)


Wróć do „Plotki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości