Zawieszenie IRONMAN ???

Dział warsztat i już :)
TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Zawieszenie IRONMAN ???

Postautor: TOMBAK-77 » pn 31 sty, 2011

Witam wszystkich ponownie.Poszukuję opinii na temat zawieszenia IRONMAN-a.W moim środowisku większość kolegów stosuje Dobinsona (sam mam w krótkim Y60) więc nie za bardzo mam kogo podpytać.Może ktoś z Was lub Wasi znajomi używają, lub używali ??? Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów z SAT :)

Awatar użytkownika
prezes
Prezes 4x4 Szczecin
Posty: 10069
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: prezes » pn 31 sty, 2011

Cześć, z tego co wiem, to i tu raczej na Dobinsonie jeździ.
prezes, po prostu prezes

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Re: Zawieszenie IRONMAN ???

Postautor: LSD » pn 31 sty, 2011

TOMBAK-77 pisze:Witam wszystkich ponownie.Poszukuję opinii na temat zawieszenia IRONMAN-a.W moim środowisku większość kolegów stosuje Dobinsona (sam mam w krótkim Y60) więc nie za bardzo mam kogo podpytać.Może ktoś z Was lub Wasi znajomi używają, lub używali ??? Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie koleżanki i kolegów z SAT :)


Ja mam sprężyny Ironman. Kupiłem je używane 3 lata temu. Nie wiem ile lat mają łącznie, ale sfatygowane są mocno (pordzewiałe). Mimo to działają jak należy i mają właściwą wysokość.

Teraz będę kupował nowe do longa i jednak wybiorę Dobinsony, bo większy wybór i tańsze.

TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Postautor: TOMBAK-77 » wt 01 lut, 2011

Dzięki chłopy, więc chyba sie zdecyduję.Skoro używka tyle wytrzymała to nowe w kredensie też powinny jakis czas pożyć ;) A tak a propos Dobinsona, to mam lekki niesmak, bo klapnął mi tył po pół roku i raptem kilku wyjazdach.Próbowałem reklamować ale nic z tego nie wyszło. Dzięki

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5851
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » śr 02 lut, 2011

W życiu nie kupiłbym Ironmana, słyszałem wiele razy że to lipa i siada za to o dobinsonie słyszę pierwszy raz. Skąd kupiłeś te sprężyny bo chodzą słuchy że co niektórzy kupują pospringi w kolorze dobinsona i wkładają ludziom a potem siada. Jeździ u nas kilka patroli na dobinsonie i żaden nie siadł ani o centymetr.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Postautor: TOMBAK-77 » śr 02 lut, 2011

Kupione ze znanego sklepu offroad.Sam rozpakowywałem z pudełka.No i tez jestem w szoku bo u nas także wiele osób lata na Dobinsonie i zanim kupiłem widziałem jak się mniej wiecej sprawują.Reklamacji mi nie uznano więc sprawę olałem i już.Tak poza tym Dobinsons jest wg mnie trochę twardy, a poszukuję zawieszenia do Y61 longa, którym mam zamiar jezdzić w lekkim terenie ale i na codzień, i tu mnie Miastek trochę zmartwiłeś bo właśnie Ironmana ktoś polecał tłumacząc, że bardziej cywilizowany od OME czy Dsns. :roll:

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5851
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » śr 02 lut, 2011

Wiesz co sam nie miałem ani irona ani dobinsona piszę tylko to co wiem na podstawie obserwacji i opinii innych. O ironie sporo kiedyś było na chermolowym forum i sporo osób narzekało. Mikołaj ma i sobie chwali, więc może być tak że każdy chwali swoje.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » śr 02 lut, 2011

miastek pisze:Wiesz co sam nie miałem ani irona ani dobinsona piszę tylko to co wiem na podstawie obserwacji i opinii innych. O ironie sporo kiedyś było na chermolowym forum i sporo osób narzekało. Mikołaj ma i sobie chwali, więc może być tak że każdy chwali swoje.


Nie wiem jak inni, ale ja tylko napisałem, że moje nie klapnęły.
Oceniam, że mają spokojnie 6 - 7 lat i nadal dźwigają auto tak jak powinny. Może te stare jakieś dobre były :)

Ostatnio pojawiły się też zawieszenia firmy LOVELS. Słyszałem same pozytywne opinie, ale to chyba trochę zbyt mało czasu, żeby oceniać.

TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Postautor: TOMBAK-77 » śr 02 lut, 2011

No właśnie, cholernie kuszący ten Lovells, nawet Was nie pytałem , bo wiem, że to nowość.Dzwoniłem wczoraj do Janpola to powiedzieli, że troche juz tego sprzedali i jak na razie reklamacji nie było.Na logikę biorąc, to chyba nie takie to to najgorsze, bo na sprężyny 5 lat gwarancji, a na amory 3 lata.Jutro powęszę za ile można to wyrwać, może się skuszę :wink:

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » czw 03 lut, 2011

to jak będziesz wiedział za ile komplecik to daj znać ;p

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » czw 03 lut, 2011

Do Parcha 2800 zł około.

Od kwietnia będą mieli też zawieszenia +3 i +4". Cena za +3" to 2900 zł

TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Postautor: TOMBAK-77 » czw 03 lut, 2011

Hejka, jestem po rozmowie z dystrybutorem.Komplet +2 do patrola to koszt 2720zł.Najprawdopodobniej jeden z moich kolegów podpisze dziś z nimi umowe na dystrybucję.Dostępne dwie specyfikacje B - do 100kg i C- do 200kg. Gościu polecał mi do kredensa specyfikację B, gdyż twierdzi, że C będzie bardzo twarde.Pytałem też o gwarancję, czy nie ma jakiś kruczków typu - specjalizowany warsztat montujący zawias itd..??? Facet twierdzi, że absolutnie nie.Generalnie zawieszenie porównywalne z OME, podobno półka wyżej od Dbsns i Ironman.Czas pokaże ale na pewno bije wszystkie firmy na głowę jeżeli chodzi o gwarancję.

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5851
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » czw 03 lut, 2011

Z tą gwarancją to byłbym ostrożny bo zawsze wszystko jest pięknie jak kupujesz a problem się robi jak chcesz zareklamować.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Postautor: TOMBAK-77 » czw 03 lut, 2011

miastek pisze:Z tą gwarancją to byłbym ostrożny bo zawsze wszystko jest pięknie jak kupujesz a problem się robi jak chcesz zareklamować.


W pełni się z Tobą zgadzam, czas pokaże, na razie zapewniał mnie, że jest ok :?

Awatar użytkownika
Dziku
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 798
Rejestracja: pn 14 kwie, 2008

Postautor: Dziku » czw 03 lut, 2011

i co zaryzykujesz???
bo ja szukam do Toyoty zawieszenia dało by radę się dowiedzieć wstępnie jaki to byłby koszt?? +2'' i do 100kg byłbym wdzieczny:p bo narazie zbieram ceny i żadna mi nie odpowiada:P

TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Postautor: TOMBAK-77 » pt 04 lut, 2011

Lovelasek zamówiony, po niedzieli zakładam i dam Wam znać jak robi, pewnie wstawię jakieś fotki, lub ew.zapraszam na przejażdżkę :wink:

TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Postautor: TOMBAK-77 » pt 04 lut, 2011

Dziku pisze:i co zaryzykujesz???
bo ja szukam do Toyoty zawieszenia dało by radę się dowiedzieć wstępnie jaki to byłby koszt?? +2'' i do 100kg byłbym wdzieczny:p bo narazie zbieram ceny i żadna mi nie odpowiada:P


Kolego nie wiem jak i za ile z Toyotą, ale możesz zapytać kolegi Mad-a, który mi zamawiał, Mad też jest tutaj zalogowany.

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 04 lut, 2011

A nie łaska samemu ruszyć pupcię ;)

http://www.lovells4x4.pl/

TOMBAK-77
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 16
Rejestracja: wt 14 gru, 2010

Postautor: TOMBAK-77 » pn 14 lut, 2011

Lovellasek założony. trochę za wysoko jak dla mnie. Mam nadzieje, że troche przyklapnie.Bardzo to solidnie wykonane.Wydaje sie troche twardy ale przecież jest nowy.Na bucie po nierównościach wybiera bardzo ładnie.Zachowuje sie bardzo podobnie jak Dobinsons, kiedy załozyłem do Y60-tki.Czas pokaże jak będzie dalej :) Jakby kto chciał pomacać lub sie przejechać zapraszam.[/img]

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pn 14 lut, 2011

TOMBAK-77 pisze:Lovellasek założony. trochę za wysoko jak dla mnie. Mam nadzieje, że troche przyklapnie.Bardzo to solidnie wykonane.Wydaje sie troche twardy ale przecież jest nowy.Na bucie po nierównościach wybiera bardzo ładnie.Zachowuje sie bardzo podobnie jak Dobinsons, kiedy załozyłem do Y60-tki.Czas pokaże jak będzie dalej :) Jakby kto chciał pomacać lub sie przejechać zapraszam.[/img]


Założyłeś +2"? Która twardość. Z tego co wiem to są trzy różne.


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości