Które opony polecacie??

Dział warsztat i już :)
Raven_DM
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 29
Rejestracja: sob 17 lip, 2010

Postautor: Raven_DM » sob 24 lip, 2010

budzik pisze:Jak i gdzie chcę jeżdzić ? A dobrze warto się zastanowić bo OFF ROAD na prawde Cię wciągnie, tak jak koledzy pisali.


Cześć - dotykasz sedna sprawy.

Oczywiście zgadzam się z powyższymi opiniami Kolegów w całej rozciągłości.

Może nie doprecyzowałem jednej kwestii - docelowego przeznaczenia Patrola, co też wynika z tego, że nie znam ostatecznie jego możliwości - przez co może i ma przejechać. Autem będę jeździł w teren (las, pola, bezdroża), ale nie nastawiam się na forsowanie każdej przeszkody. Gdzieś pisałem, że pójdę na kompromis pomiędzy długim dojazdem do terenu i poruszanie się w terenie. Jeżeli szersze 33" to optimum dla longa, to czemu nie.

Awatar użytkownika
qsma
Weteran bezdrozy
Posty: 3018
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: qsma » sob 24 lip, 2010

ja ci powiem tak:

wyprawa: 33/10,5 AT
teren: 35/12,5 MT

"dojazdy" wcale nie bierz pod uwage
patrol GRRRRRRR 4,2 +35 BFG MT

http://www.martechszczecin.pl

Awatar użytkownika
budzik
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 760
Rejestracja: czw 18 gru, 2008
Lokalizacja: Stargarad

Postautor: budzik » sob 24 lip, 2010

qsma pisze:ja ci powiem tak:

wyprawa: 33/10,5 AT
teren: 35/12,5 MT

"dojazdy" wcale nie bierz pod uwage


33 cali AT - sa ludzie, którzy i w terenie dobrze moga sobie poradzić :thumleft:

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » sob 24 lip, 2010

Jest teraz kilka fajnych MTków, które całkiem przyzwoicie nadają się do jazdy również codziennie do roboty :)

Mam na myśli Nowy BFG MT czy Cooper Discoverer STT czy Goodyer Wrangler MTR.

Myślę, że najrozsądniejszy będzie zakup którejś z tych opon w rozmiarze 33x12,5x15. To będzie najlepszy kompromis dla Twoich potrzeb + szansa na pojeżdżenie trochę po błotku.

Ja w tej chwili mam w longu BFG AT 33x12,5. To też dobra oponka, ale jak się skończy (a to już niedługo) to kupię którąś z powyższych. Zastanawiam się tylko nad rozmiarem. Chciałbym 35" ale nie 12,5. Tak więc prawdopodobnie skończy się na rozmiarze 285x75x16. Szczególnie, że większość felg 15" nie chce mi wejść z powodu obcierania o zaciski hamulcowe.

Raven_DM
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 29
Rejestracja: sob 17 lip, 2010

Postautor: Raven_DM » ndz 25 lip, 2010

Dzięki wielkie za wskazówki - muszę to teraz jakoś przetrawić itd.

BFG MT2 już oglądałem, więc raczej 33x12,5 - na węższej 33" long będzie wyglądał trochę jak na szpilkach, chociaż może lepiej będzie sunął w trasie.

Przy tych większych rozmiarach natychmiast zwiększy mi się głośność na dojeździe... :)

Tak, czy inaczej, pojeżdżę jeszcze na starych 33x10,5, popatrzę, jak będzie na trasie po wymianie lewej sprężyny (a nie prawego amortyzatora; oba mają sprawność około 85%), a jak będzie w terenie.

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » ndz 25 lip, 2010

Raven_DM pisze:Dzięki wielkie za wskazówki - muszę to teraz jakoś przetrawić itd.

BFG MT2 już oglądałem, więc raczej 33x12,5 - na węższej 33" long będzie wyglądał trochę jak na szpilkach, chociaż może lepiej będzie sunął w trasie.

Przy tych większych rozmiarach natychmiast zwiększy mi się głośność na dojeździe... :)

Tak, czy inaczej, pojeżdżę jeszcze na starych 33x10,5, popatrzę, jak będzie na trasie po wymianie lewej sprężyny (a nie prawego amortyzatora; oba mają sprawność około 85%), a jak będzie w terenie.

jeśli się zdecydujesz na 33x12,5 AT to daj znać, mam 5szt w dobrej cenie 8)

Awatar użytkownika
fruzia
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 822
Rejestracja: sob 10 lut, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: fruzia » ndz 25 lip, 2010

budzik pisze: Jeśli ma się podchodzić do tego sportu kryterium spalania paliwa . . . to może jakiś mały samurajek byc odpowiedni do naszych

Budziku, mały samurajek to jest cud miód i w ogóle najśliczniejsze auto na świecie, ale mogę cię zapewnić, że ekonomiczne to to nie jest, pali zupełnie podobnie do tego osławionego monster 4,2, w końcu mamy z Qsiemką porównanie obydwu pojazdów
:lol:

A co do tematu trakcji to dopóki się nie szarżuje na mokrym bruku to MT-czki zarówno małe i duże robią zupełnie dobrze

Raven_DM
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 29
Rejestracja: sob 17 lip, 2010

Postautor: Raven_DM » ndz 01 sie, 2010

nissan7 pisze:jeśli się zdecydujesz na 33x12,5 AT to daj znać


nissan7 - dzięki za propozycję. Na razie chcę rozwiązać podstawowe kwestie zawieszenia.

Patrzyłem na te BFG MT KM2, ale mają tylko 10,5" - od kwietnia czekają na dostawę 12,5".

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » śr 22 wrz, 2010

Czy ktoś z szanownych forumowiczów jeździł kiedyś na nalewkach?
Kurde, nie stać mnie żeby wywalić prawie 2 tysiące na nowe opony.
Znalazłem sobie takie:
http://www.janpol4x4.pl/produkt/index.php?id=44

Co o tym myślicie? Czytałem że nalewki gubią bieżnik po przejechaniu 10 tysięcy... Ale dość mam jeżdżenia na zimówkach, dość mam tego że po wpadnięciu w płytkie błoto auto już nie wyjedzie, albo po wjechaniu w polną kałużę muszę wychodzić z auta i szukać kogoś kto mnie wyszarpie albo po deszczu niedaleko Groty pod górkę wjechać nie mogłem... Rozpacz.
Chcę kupić nalewki, rozmiar 30/9.5. 31 nie wejdą bo mam za wąskie felgi.
Nie dbam już o to że mój maverick zacznie jarać 2 litry więcej, i tak mało pali więc jakoś to udźwignę.
Kwestia tylko czy to się zaraz nie zetrze na asfalcie...
Szczypie się z tymi oponami że nie wiem co... :oops:

Awatar użytkownika
marcin roadb...
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 93
Rejestracja: wt 04 maja, 2010
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marcin roadb... » śr 22 wrz, 2010

Ja mam nalewki i dają rade fakt że może nie za dużo teraz jeżdze po czarnym . ale ostro katowane w terenie , i latem chłopaki 4 szt plus narzedzia do roboty w gryfinie i dalej jezdzili co dzien przez m-c i jakoś róznicy nie zauważyłem . jak te wykoncze to kupie takie same ( dla jasnosći latam autem od poczt. lutego )
jesli czujesz sie dobrze nie martw sie ! napewno ci przejdzie :-)
wrang jk, cherokee xj

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » śr 22 wrz, 2010

A jakie nalewy masz? Jakiego producenta?

Awatar użytkownika
miastek
V-ce prezes 4x4 szczecin
Posty: 5838
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Miastko/Szczecin

Postautor: miastek » śr 22 wrz, 2010

Ja kiedyś miałem dokładnie te które wkleiłeś z janpolu. Kupiłem je używane od kolesia nie wiem ile na nich zrobił km ale miał je ze trzy lata. Ile ja na nich zrobiłem też nie pamiętam ale łącznie przejechały dużo więcej niż 10tyś i zniknęło z nich jakieś 30%. Więc nie ma tragedii. Ale teraz i tak wolałbym poszukać używanych BFG MT w dobrym stanie.
Miastek Off-road GARAGE
Serwis, części, akcesoria 4X4
ESCAPE wyciągarki, zawieszenia, namioty dachowe
iKAMPER local dealer
iODPERFORMANCE local dealer
NOWY ADRES!!! WARZYMICE 18B
502 599 717
SuperPatrolSuper TURBOintercooler

Awatar użytkownika
marcin roadb...
Sympatyk 4x4 Szczecin
Posty: 93
Rejestracja: wt 04 maja, 2010
Lokalizacja: SZCZECIN

Postautor: marcin roadb... » śr 22 wrz, 2010

http://moto.allegro.pl/item1143348435_o ... atrol.html

takie . tylko gdzieś znalazłem w necie za 250 zł sztuka .jak poszukam gdzie to dam znac
jesli czujesz sie dobrze nie martw sie ! napewno ci przejdzie :-)

wrang jk, cherokee xj

Awatar użytkownika
nemur
Operator wyciagarki
Posty: 263
Rejestracja: ndz 13 wrz, 2009

Postautor: nemur » śr 22 wrz, 2010

Miałem i mam dalej na jeepie nalewki Femidy F-MUDy z Janpolu i wszystko jest ok Jedyna wada tych opon (nalewek) że są bardziej głośne na czarnym i "ciut" bardziej się ścierają niż orginały

Awatar użytkownika
LSD
4X4 Szczecin
Posty: 2528
Rejestracja: sob 17 mar, 2007
Lokalizacja: Dobra

Postautor: LSD » pt 24 wrz, 2010

Ja mam Fedimy Sirocco (Simexopodobne) 35". Jestem z nich zadowolony. Nic złego się z mini nie dzieje. W teren warto kupić nalewki.
Jak dużo jeździsz po asfalcie to moim zdaniem lepiej dozbierać do porządnych opon lub kupić używki.

Awatar użytkownika
Willi
nawigator
Posty: 554
Rejestracja: wt 11 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Willi » pt 24 wrz, 2010

jest ktoś zainteresowany BFG MT 33x10,5x15 :?: Najprawdopodobniej będę sprzedawał swoje 4 szt. używane + 1 szt. całkiem nowa (zapas). Nigdy nie były uszkodzone i naprawiane
Ostatnio zmieniony pt 24 wrz, 2010 przez Willi, łącznie zmieniany 1 raz.
autobusy i tramwaje.... GR Long

nissan7
Weteran bezdrozy
Posty: 1590
Rejestracja: ndz 11 lut, 2007

Postautor: nissan7 » pt 24 wrz, 2010

Willi pisze:jest ktoś jest zainteresowany BFG MT 33x10,5x15 :?: Najprawdopodobniej będę sprzedawał swoje 4 szt. używane + 1 szt. całkiem nowa (zapas). Nigdy nie były uszkodzone i naprawiane

a nie chcesz zamienic tego zapasu na 33x12,5x15AT ?

Awatar użytkownika
Willi
nawigator
Posty: 554
Rejestracja: wt 11 gru, 2007
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Willi » pt 24 wrz, 2010

nissan7 pisze:
Willi pisze:jest ktoś jest zainteresowany BFG MT 33x10,5x15 :?: Najprawdopodobniej będę sprzedawał swoje 4 szt. używane + 1 szt. całkiem nowa (zapas). Nigdy nie były uszkodzone i naprawiane

a nie chcesz zamienic tego zapasu na 33x12,5x15AT ?


nie - takiej opcji nie przewiduje , mam drugi komplet AT-ków
autobusy i tramwaje.... GR Long

student
Prawdziwy offrołdowiec
Posty: 880
Rejestracja: wt 20 sty, 2009
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: student » pt 24 wrz, 2010

Ciężko jest dostać używanego MTeka BF w rozmiarze 30 cali... na 31 mam za wąską felgę.

Kupuje janpolowe, zbieram sos, niewiele brakuje :]

Awatar użytkownika
Andrzey
4X4 Szczecin
Posty: 1272
Rejestracja: pn 05 mar, 2007
Lokalizacja: www

Postautor: Andrzey » pt 24 wrz, 2010

:shock: jak za waska? Czyli jaka?
W jeepie na stockowych felgach mialem 31x10,5 (a w zasadzie mam nawet jeszcze) i nigdy nie bylo problemu, a na niskich cisnieniach rowniez jezdzilem.
W Tyranie nie jest chyba wezsza?
Jeśli coś się nie daje naprawić, to znaczy, że nie było zepsute.

4.2 DONKEY


Wróć do „Instytut Zmotologii Terenowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości